Przed opalaniem

Jak przygotować skórę do opalania natryskowego?

Po opalaniu

Jak pielęgnować skórę po opalaniu natryskowym

Przygotowanie skóry ma ogromne znaczenie dla uzyskania perfekcyjnej i trwałej opalenizny. Poniższe wskazówki pomogą Ci maksymalnie wykorzystać zabieg opalania i otrzymać efekt WOW!

1. DEPILACJA

 
Depilację woskiem, depilatorem lub golenie najlepiej wykonać na 24h przed zabiegiem (wykonaj depilację tylko tych części ciała, które zwykle depilujesz).
 
2. NAWILŻANIE I PEELING
 
Na dobrze nawilżonej i złuszczonej skórze opalenizna natryskowa utrzymuje się najdłużej. Nawilżaj skórę i wykonaj beztłuszczowy peeling całego ciała przed opalaniem (najlepiej wykonać peeling na 24 - 12h przed zabiegiem), zwróć szczególną uwagę na łokcie, kolana, kostki i inne suche miejsca.
 
Najprostszy peeling:
 
zmieszaj fusy kawowe, gruboziarnisty cukier lub sól i żel pod prysznic.
Alternatywą dla peelingu może być gąbka lub rękawica do masażu.
 
3. PRZEZ 24H PRZED OPALANIEM NATRYSKOWYM STARAJ SIĘ UNIKAĆ:
 
  • produktów do mycia o zasadowym pH (np. mydła),
 
  • produktów zawierających olejki,
 
  • balsamów nawilżających pod prysznic.
 
Te produkty mogą zadziałać jak bariera i spowodować gorsze wchłanianie składników opalających.
 
4 BEZPOŚREDNIO PRZED ZABIEGIEM
 
Weź prysznic i umyj skórę preparatem do higieny intymnej (kwaśne = naturalne dla skóry pH). Upewnij się, że Twoja skóra jest czysta i sucha. Nie nakładaj już niczego na skórę - żadnych balsamów, antyperspirantów, perfum, kremów oraz innych kosmetyków, ponieważ utrudniałyby one równomierne wchłanianie preparatu.
Pielęgnacja skóry po opalaniu natryskowym ma ogromne znaczenie dla utrzymania perfekcyjnej i trwałej opalenizny. Poniższe wskazówki pomogą Ci maksymalnie wykorzystać zabieg opalania i cieszyć się opalenizną na dłużej!

1. UBRANIE

Po opalaniu otrzymasz ode mnie jednorazowy szlafrok. Jeśli chcesz, możesz go nosić aż do zmycia opalenizny. Jeśli wolisz, możesz ubrać coś luźnego, w ciemnym kolorze. Obcisłe ubrania lub bielizna mogą powodować ślady na opaleniźnie. Unikaj także noszenia toreb na ramię, gumowych rękawic oraz obuwia z uciskającymi paskami, gdyż mogą one zetrzeć warstwę płynu.
 
2. CZEKANIE ;)
 
Po aplikacji płynu należy odczekać kilka godzin. Ustalimy po jakim czasie wziąć prysznic - dopasujemy ten czas do efektu, który chcesz uzyskać, najczęściej jest to 4 - 12 h. Przez ten czas (od nałożenia opalenizny do spłukania) należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z wodą oraz nadmiernego wysiłku fizycznego, który powodowałby pocenie. Jeśli jest to konieczne (np. po skorzystaniu z toalety), wewnętrzną stronę dłoni można wytrzeć nawilżaną chusteczką. Skóry nie można drapać ani pocierać. Przed pierwszym prysznicem staraj się nie dotykać skóry. Jeśli na dłoniach zostaną jakiekolwiek ślady, będzie to spowodowane tym, że dotykałaś/ dotykałeś skóry pokrytej preparatem!
 
3. PRYSZNIC
 
Po upływie zalecanego czasu weź krótki prysznic i spłucz warstwę płynu ze skóry. Użyj letniej wody i spłukuj się ok 1 minuty, przez 24h po opalaniu nie należy używać żadnych preparatów myjących, mydeł, żeli pod prysznic itp. Skóry nie można szorować, a osuszać należy ją poprzez dotykanie miękkim ręcznikiem. Przez 24h po opalaniu w miarę możliwości unikaj pocenia się. Powstrzymaj się przez ten czas od ćwiczeń fizycznych i pływania.
 
NIE SPŁUKUJ SIĘ GORĄCĄ WODĄ! To częsty błąd, szczególnie w chłodniejszych miesiącach. Gorąca woda hamuje rozwijanie się opalenizny, która nawet pomimo spłukania letnią wodą, przez pierwsze 24h cały czas utrwala się i rozwija na skórze.
 

Ciesz się wspaniałą opalenizną!

Ale pamiętaj o kilku ważnych wskazówkach ;)

 
Przez czas, kiedy na skórze utrzymuje się opalenizna, nie można korzystać z basenu z chlorowaną wodą, sauny oraz należy unikać długich kąpieli i gorącej wody. Nie używaj też żadnych preparatów złuszczających naskórek. Długotrwałe narażenie na wodę i pocenie się może powodować szybsze złuszczanie opalenizny. Zewnętrzne komórki naskórka zaczną wchłaniać wodę, która osłabia efekt opalenizny. Im dłużej jesteś w wodzie, tym jaśniejsza będzie twoja opalenizna.
Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie! Po opalaniu natryskowym powinniśmy po każdym prysznicu nawilżać skórę. Im lepiej nawilżona skóra, tym lepiej utrzyma się opalenizna. Rekomenduję stosowanie oleju kokosowego (takiego jak do smażenia), lub masła Shea (np. Bielenda), które wpływają na dłuższe utrzymanie głębokiej opalenizny! Nie stosuj preparatów zawierających oleje mineralne (oliwki dla dzieci), alkohol, substancje perfumowane, parabeny, PEG, bo spowodują szybsze zejście opalenizny.
Jeśli zechcesz, po kilku dniach możesz wykonać delikatny peeling, który wyrówna opaleniznę, w dalszym ciągu pamiętaj o nawilżaniu skóry.
Aby podtrzymywać opaleniznę, stosuj pianki samoopalające MineTan do domowego użytku - dostępne w różnych odcieniach. Możesz je kupić zawsze po zabiegu opalania natryskowego.

CENNIK

CENNIK

CENNIK

instagram
facebook

UMÓW TERMIN

   +48 788 666 702

  wiktoria@truetan.pl

 

wykonanie:

 

Strony internetowe w Bydgoszczy