Jak usunąć opaleniznę natryskową w szybki i łatwy sposób?

Czasem osiągnięcie wymarzonej, głębokiej opalenizny jest łatwiejsze niż jej usunięcie. Co zrobić, kiedy chcemy pozbyć się opalenizny czy przygotować skórę na kolejny zabieg opalania natryskowego? W True Tan promujemy naturalne metody usuwania samoopalacza, czy opalenizny natryskowej. Czytaj dalej i poznaj 6 wskazówek eksperta jak pozbyć się niechcianej opalenizny w szybki i bezpieczny sposób.

 

  1. Użyj złuszczającego peelingu

Jeśli poważnie traktujesz temat zdrowej skóry i opalania natryskowego na pewno masz w domu peeling (albo masz składniki na peeling kawowy, przepis znajdziesz tutaj). Możesz też użyć peelingów ziołowych, które zawierają składniki wybielające i świetnie sprawdzą się przy usuwaniu opalenizny natryskowej. Używaj peelingu na twarz lub ciało nie częściej niż 3 razy w tygodniu, aby uniknąć nadmiernego podrażnienia skóry i wyprysków.

 

Stosowanie tej metody w pozbywaniu się opalenizny ma kilka zalet: złuszczamy skórę, pozbywamy się martwego naskórka i otrzymujemy świeżą, promienną skórę.

 

  1. Ratuj się “zakazaną” oliwką dla dzieci.

O ile po opalaniu stanowczo odradzam stosowanie oliwki dla dzieci (między innymi przez kiepski skład, który nie nawilża skóry) o tyle oliwka może przydać się jeśli chcemy się pozbyć opalenizny. To jedna z najstarszych metod pozbywania się opalenizny natryskowej, ale wiele osób jeszcze o niej nie wie. W czasie długiej, gorącej kąpieli nałóż na skórę oliwkę a PÓŹNIEJ umyj ciało żelem. Możesz korzystać z tej procedury tyle razy, ile chcesz.

 

  1. Kiedy życie daje Ci cytrynę…

użyj jej aby usunąć resztki opalenizny! To metoda dla fanów DIY, w której użyjemy cytryn. Wyciśnij sok z kilku cytryn do pojemnika i używając ręczniczka lub miękkiej szczotki wmasuj sok w miejsca gdzie pozostała opalenizna. Spłucz skórę ciepłą wodą. Trik z sokiem z cytryny możesz powtarzać 2 razy dziennie.

 

  1. Użyj rękawicy Loofah.

Złuszczanie skóry rękawicą jest jedną z najlepszych i najefektywniejszych metod pozbywania się resztek opalenizny. Loofah to roślina o doskonałych właściwościach peelingujących i wybielających, skutecznie usuwa martwe komórki naskórka. Wystarczy namoczyć rękawicę w wodzie z preparatem do mycia i masować skórę. Regularne stosowanie nie tylko pomoże przygotować skórę między kolejnymi zabiegami opalania natryskowego, ale także ujędrni skórę i niweluje skórkę pomarańczową.

Podobnie jak w przypadku pierwszej metody z tej listy, rękawicy Loofah możesz używać do 3 razy w tygodniu.

 

  1. Spróbuj sody oczyszczonej.

Jednym z najlepszych sposobów na samodzielne usunięcie samoopalacza jest użycie sody oczyszczonej podczas kąpieli. Wymieszaj wodę i sodę oczyszczoną, tak aby uzyskać gęstą konsystencję, delikatnie rozprowadź miksturę na skórze dłońmi. Po nałożeniu na skórę pozostaw mieszankę sody oczyszczonej i wody na około 3 minuty, a następnie zmyj ją.

 

  1. Zastosuj profesjonalny preparat do usuwania opalenizny.

Dla tych którzy nie chcą eksperymentować z domowymi sposobami mamy preparaty typu “Tan Removal”, które w bezpieczny i szybki sposób usuwają opaleniznę. Zapytaj o nie przy następnym opalaniu.

 

Uwaga! Pod żadnym pozorem nie stosuj na skórę preparatów do sprzątania w celu pozbycia się źle wykonanej opalenizny! Zdarza się, że po opalaniu natryskowym w niesprawdzonym salonie ktoś może poradzić Wam taki sposób pozbycia się opalenizny, ale nigdy nie podejmujcie takiej próby. Środki do czyszczenia powierzchni zawierają żrące substancje, które mogą spowodować poważne uszkodzenie skóry. Rozważnie wybieraj salon opalania, przed zabiegiem zapoznaj się z opiniami na jego temat.

 

16 stycznia 2019

CENNIK

instagram
facebook

UMÓW TERMIN

   +48 788 666 702

  wiktoria@truetan.pl

 

wykonanie:

 

Strony internetowe w Bydgoszczy